"Je to malý krok pro člověka,ale velký skok pro lidstvo." N.Amstrong

RAKETOPLÁN

RAKETOPLÁN

26. srpna 2006 v 10:22 | Lukáš V.
Raketoplán je druh letounu s nosnou plochou (křídlem), tedy plošník, jehož hlavní nebo jedinou pohonnou jednotku tvoří raketový motor. V důsledku velké spotřeby pohonných látek je vcelku obvyklé, že část letu takového letounu probíhá bezmotorově, buď po balistické křivce mimo atmosféru, nebo klouzavým letem v ovzduší.
Vzhledem k tomu, že pro lety v atmosféře jsou výhodnější proudové motory, které nepotřebují ke své činnosti dodávku okysličovadla z nádrží, protože v jeho roli používají atmosférický kyslík, nedoznaly raketoplány většího rozšíření. Jejich výhodou je možnost dosahovat velmi vysokých rychlostí, při nichž již proudové motory ztrácejí účinnost. Nejčastěji se proto objevují jako experimentální letadla. V době 2. světové války byly nasazovány německým vojenským letectvem jako záchytné stihače nebo Japonskem jako sebevražedné letouny (kamikaze). V období 40. až 70. let 20. století sloužily raketoplány především jen jako experimentální stroje.
Koncem 60. let začal v USA a SSSR vývoj kosmických raketoplánů, určených pro dopravu osob a nákladu ze Země na oběžnou dráhu. Z nich pouze americký kosmický raketoplán Space Shuttle se dostal do běžného provozu, během něhož však dva exempláře havarovaly a jejich posádky zahynuly. Sovětský kosmický raketoplán Buran uskutečnil pouze jediný zkušební bezpilotní let.
Počátkem 21. století se začala rýsovat renezance raketoplánů, o nichž se uvažuje jako o prostředku pro tzv. kosmickou turistiku. Jako první se objevil raketoplán Scaled Composites SpaceShipOne, se kterým byla v roce 2004 získána cena Ansari X-Prize. Další podobné, avšak pokročilejší typy jsou v různém stádiu vývoje a jejich komerční nasazení je otázkou nejbližších let.
 
 

Reklama